Utorok 23. 07. 2024 18:34:12 | Meniny má Oľga

Sagan usporiada v utorok v Malinove cyklistický rodinný deň

MALINOVO/ Trojnásobný majster sveta Peter Sagan usporiada pre priaznivcov cyklistiky rodinný deň. Podujatie sa uskutoční v utorok v areáli TJ Malinovo neďaleko Bratislavy a fanúšikov čaká okrem autogramiády aj bohatý sprievodný program.

TASR|17. jún 2024|14:01:08

Zdroj: Facebook/Peter Sagan

Súvisiaci článok
Radujme sa! Legendárny a milovaný Peter Sagan sa s kariérou na ceste rozlúči na Okolo Slovenska
Čítajte viac >

Akcia odštartuje o 15.00 h a účastníci si so Saganom budú môcť aj zajazdiť na bicykli. Pripravený je footgolf, ďalej koleso šťastia, jazda trabantom a rôzne súťaže a preteky.

Sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France vlani oficiálne ukončil kariéru v cestnej cyklistike a mal sa venovať len horskej. Prišla však ponuka podporiť slovenský tím Pierre Baguette Cycling a využil ju.

Saganov nástup do prebiehajúcej sezóny sťažila operácia srdca. Komplikácie prišli vo februári na pretekoch v horskej cyklistike v španielskej Chelve. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý má monitorovať jeho stav. Musel tak vynechať dva štarty na "ceste" v Slovinsku i viaceré na horských bicykloch.

Začiatkom mája však už pretekal v drese Pierre Baguette na Okolo Maďarska a mal by koncom mesiaca štartovať aj na najprestížnejších domácich pretekoch Okolo Slovenska. Na horskom bicykli sa chcel predstaviť aj na OH v Paríži, no kvalifikačné body už nenazbiera.


Súvisiaci článok
Peter Sagan bude na ceste jazdiť v novom slovenskom tíme
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť