Pondelok 27. 05. 2024 09:01:31 | Meniny má Iveta

Na Bešeňovú a Palcmanskú Mašu si môžu rybári kúpiť elektronické povolenia

SLOVENSKO/ Slovenský rybársky zväz (SRZ) - Rada Žilina ponúka rybárom novinku vo forme nákupu hosťovacieho povolenia na rybolov prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS).

TASR|15. apríl 2024|10:20:09

Zdroj: freepik.com

Súvisiaci článok
Rybári bijú na poplach: Počet kormoránov dramaticky rastie, kontaminujú aj pitnú vodu
Čítajte viac >

TASR o tom informoval tajomník SRZ - Rady v Žiline Bohuš Cintula.

"V rámci pilotného projektu si budú môcť zakúpiť členovia Slovenského rybárskeho zväzu jednodňové elektronické hosťovacie povolenia na dva pstruhové rybárske revíry Rady SRZ - vyrovnávaciu vodnú nádrž Bešeňová a vodnú nádrž Palcmanská Maša," informoval tajomník.

Rybári si budú môcť zakúpiť takéto hosťovacie povolenie od 16. apríla. V rámci pilotného projektu sa to bude týkať len pstruhových rybárskych revírov, kde sa sezóna lovu začína v polovici apríla. V rámci prvého mesiaca bude SRZ vedieť vyhodnotiť úspešnosť predaja takéhoto druhu povolenia a odstrániť prípadné nedostatky, ktoré sa môžu ukázať v praxi.

Cena elektronickej známky je podľa neho vyššia o spracovateľský poplatok. Rozdiel oproti pôvodnej cene nalepovacej známky ide operátorovi a poskytovateľovi služieb.

"Malo by byť samozrejmosťou, aby loviaci rybár mal možnosť si vybrať, akým spôsobom si zakúpi povolenie. Či to bude formou SMS, aplikácie, e-shopu, poštou alebo bude cestovať za predajcom povolení," zdôraznil Cintula.

Ako dodal, náklady na zriadenie takejto služby sú pre SRZ nulové, súkromná firma tvorbu elektronického hosťovacieho povolenia zabezpečila sponzorsky.


Súvisiaci článok
Dobrovoľníci na Liptove čistia breh rieky Revúca. Vyzbierali už 150 vriec
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť