Streda 29. 05. 2024 19:23:06 | Meniny má Vilma

Kmotrík po titule: Výzvou je vypredať každý domáci zápas!

BRATISLAVA/ Futbalisti Slovana Bratislava nenašli v súboji o titul v najvyššej súťaži premožiteľa už šiesty rok po sebe. Ten čerstvý získali "belasí" v predstihu už po 5. kole nadstavbovej časti, zabezpečila im ho bezgólová remíza na Tehelnom poli s Dunajskou Stredou. Okrem hráčov si oslavy vychutnával aj generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., no zároveň už myslel na to ako ešte viac zlepšiť postavenie klubu.

TASR|14. apríl 2024|11:28:15

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

Súvisiaci článok
Slovan získal 14. titul. "Bola to povinnosť," zhodnotil Weiss
Čítajte viac >

Slovan má v priebežnej tabuľke 19-bodový náskok pred Trnavou, ktorá ich však môže získať už len 18. Po zápase preto hráči vytiahli šampanské a oslavovali spolu s fanúšikmi. "Každý titul je náročný a taký bol aj tento. Pocity sú stále dobré, stále sa viem tešiť. Napĺňa ma to a som rád, že sme sto zvládli. Je to záväzok do ďalšieho roka," povedal pre TASR Kmotrík mladší.

Dodal, že sa bude snažiť posilniť klub o hráčov, ktorí na Tehelné pole prinesú kvalitu: "Ja som presvedčený, že Slovan bude o rok silnejší. Nerád by som predbiehal, veci sú v pohybe a uvidíme ako sa to vyvinie."

Niektorí futbalisti však mužstvo opustia, viacerým sa končia zmluvy. "To, že hráčom končia zmluvy neznamená, že odídu. Budeme verejnosť informovať, kto odíde a kto nie. Nerád by som konkretizoval kedy to bude, ale intenzívne na tom pracujeme a veci sú rozbehnuté. Chceme si to interne dobre načasovať," uviedol generálny riaditeľ.

"Belasí" zatiaľ prehrali v tomto ligovom ročníku len dvakrát, v Dunajskej Strede 1:3 a doma s Trnavou 0:2. "Bolo to ľahšie ako minulý rok, ale výnimočné je v tom, že to je rekordný šiesty po sebe. Ale je náročné tituly obhajovať. Chalanom patrí vďaka za to, čo pre klub odviedli. Máme teraz dostatok času pripraviť sa na budúcu sezónu."

Kmotrík zdôraznil, že okrem vhodného posilnenia mužstva by chcel dosiahnuť ešte jeden cieľ: "Podarilo sa nám naplniť sezónne ciele, chceli sme hrať skupinu v niektorej z Európskych líg a podarilo sa nám aj dostať ľudí na tribúny. Ale máme obrovský priestor na zlepšenie, lebo stále nie sme úplne tam, kde by sme chceli byť. Nemáme vypredaný každý zápas, to je méta, ktorú by sme chceli dosiahnuť. Aby chodili ľudia aj na ligu ako v Čechách na Slaviu, či na Spartu. Lebo to je obrovská výhoda nielen športová, ale aj ekonomická."


Súvisiaci článok
Dubovský je konečne v sieni slávy. Slovenským futbalistom kraľuje Lobotka. Zaslúžene?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť