Nedeľa 21. 07. 2024 16:06:41 | Meniny má Daniel

Diaľnicu na Kysuce postavia ako jednu stavbu a použijú na ňu všetky peniaze z eurofondov

ŽILINA/ Chýbajúce úseky diaľnice D3 sa postavia v celosti ako jedna stavba a použije sa na ňu celý objem financií, alokovaný v eurofondoch na výstavbu diaľnic v aktuálnom programovom období 2021 - 2027. Minister dopravy Jozef Ráž mladší (nominant Smeru-SD) to uviedol vo štvrtok v Žiline na zasadnutí pracovnej skupiny na riešenie prípravy a výstavby investičného projektu D3.

TASR|30. november 2023|16:49:02


Súvisiaci článok
VIDEO Jožo Ráž „prepadol“ stavbárov v tuneli Višňové
Čítajte viac >

TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Doplnila, že predpokladaný začiatok samotnej stavby na úseku Žilina Brodno-Čadca je jún 2026. "Pracovná skupina so zástupcami Európskej komisie (EK), Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR hodnotila aktuálny postup prípravy výstavby chýbajúcich úsekov diaľnice D3. Minister dopravy informoval o viacerých zmenách zákonov, ktoré pripravujú na urýchlenie výstavby nadradenej dopravnej infraštruktúry, teda rýchlostných ciest a diaľnic," uviedla hovorkyňa ŽSK.

Zástupcovia NDS podľa nej informovali, že práce na príprave výstavby prebiehajú podľa harmonogramu. "Vysvetľovaciu fázu dostavby považujú za ukončenú, dnes sú práce vo fáze prípravy územných rozhodnutí a stavebných konaní. Keďže výstavba bude v husto zastavanom území za plnej dopravnej prevádzky, ŽSK ponúkol ministerstvu a NDS aktívnu spoluprácu pri príprave a organizácii dopravy počas výstavby," dodala Lacová.


Súvisiaci článok
Záchranár odmietol ošetriť dieťa v škole, lebo malo len kópiu preukazu poistenca. Poisťovňa tvrdí, že zrejme porušil zákon
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť