Pondelok 22. 07. 2024 15:01:48 | Meniny má Magdaléna

Čurillovci zrovnali skóre so Šutaj Eštokom. Policajt Sabota sa môže vrátiť do práce

BRATISLAVA/ Policajt Milan Sabota, ktorého minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) postavil mimo služby, sa môže vrátiť do práce. Vyplýva to z neodkladného opatrenia Mestského súdu Bratislava IV, ktoré zverejnil právny zástupca Peter Kubina. Ten zastupuje aj ďalších policajtov postavených mimo služby.

TASR|30. november 2023|13:00:07

Zdroj: Facebook/Matúš Šutaj Eštok

Súvisiaci článok
Šutaj Eštok tvrdí, že pri vyšetrovateľoch zákon neporušil
Čítajte viac >

Kubina pripomína, že pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra so zákonom o ochrane oznamovateľov sa nevyjadril.

"Vykryštalizovali sa tu dva protichodné názory na otázku právomoci, a preto je namieste, aby sa k veci vyjadril odvolací súd a tieto názory 'zrovnal', či už jedným alebo druhým smerom," skonštatoval.

Návrhy boli podľa Kubinu všetky odôvodnené rovnako, pričom o každom z nich rozhodoval iný sudca. Dodal, že vo štvrtok končí aj lehota na rozhodnutie súdu v prípade posledného policajta Branislava Dunčka.

Minister vnútra po nástupe do funkcie dočasne pozbavil výkonu služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odôvodnil to podozrením zo spáchania trestného činu. Keďže mali policajti status chráneného oznamovateľa, podľa Úradu na ochranu oznamovateľov sa mal minister najprv obrátiť na nich. Status chráneného oznamovateľa mal aj policajný viceprezident Branko Kišš.

Šutaj Eštok trvá na tom, že postupoval zákonne.


Súvisiaci článok
Fico chce, aby Sulík nahradil škodu za Expo v Dubaji. Smer preto zvoláva parlament
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť